צעד אחד קדימה


מאת מיכל סגל

 

פיתוח מרענן של אימון המשלב בין הליכה נורדית לבין פילאטיס. בוילה וי סטודיו, סטודיו פילאטיס ותיק במבשרת, נתנו לשיטה החדשנית הגדרה: "להגיע לאן שרוצים"

מראה של מטיבי לכת בסופי שבוע הינו מראה שכיח בהר איתן אך מי שהגיע להר-איתן בשבת האחרונה אחר הצהרים, התפלא לראות קבוצה גדולה של אנשים לבושים בחולצות עליהן מתנוססת הכתובת “Nordic Pilates Walking” אוחזים במקלות וצועדים במרץ ברצינות והנאה.

בוילה וי אומרים שמדובר בלהיט חדש  המגיע היישר מהארצות הנורדיות למבשרת.

לילך ענבר, שהביאה כבר לפני שבע שנים את בשורת הפילאטיס למבשרת, לקחה את ההליכה הנורדית שלב אחד קדימה ושילבה בה את עקרונות הפילאטיס. "מדובר בפעילות הליכה המשלבת פילאטיס המאפשרת עבודה בו זמנית על סיבולת לב ריאה תוך חיזוק וחיטוב הגוף, הגמשת שרירים ושמירה על בריאות המרפקים" מסבירה לילך ומוסיפה:" זאת בנוסף על הערך המוסף של הליכה בטבע הנותנת תחושת נינוחות באווירה משוחררת". 

השיטה, שפותחה באופן ייחודי בוילה וי- BE9 מבשרת, משלבת עקרונות של נשימה, ריכוז, גמישות ושליטה תוך כדי הליכה, לפיתוח היציבה ועבודה נכונה עם הגוף.

"הרעיון הוא", אומרת לילך, "שילוב והתאמה בין הפילאטיס וההליכה הנורדית המתבצעת בשטח. הכול כדי למקסם את היעילות, התוצאות וההנאה גם יחד. היכולת לעבור לפעילות בדופק גבוה תוך ניצול היתרונות של שיטת הפילאטיס הופכת את ההליכה לאפקטיבית יותר ויחד עם זאת בטוחה יותר בזכות תמיכת המקלות". השילוב שמציע NPW- NORDIC PILATES WALKING בהשוואה להליכה רגילה מאפשר שיפור מהותי בכל הרמות: בטיחות גבוהה יותר, שריפת קלוריות גדולה יותר ב- 50 אחוז מאשר בהליכה רגילה, הורדת העומס בעזרת המקלות והפעלה של כל חלקי הגוף, במיוחד חלק הגוף העליון שכמעט אינו מופעל בהליכה רגילה. אחד המתאמנים שהצהיר לפני האימון כי אין צורך בקורס ("פשוט הולכים"), גילה עד מהרה שזה לא פשוט כפי שזה נראה והקורס הבסיסי בן שמונה מפגשים שתוכנן בקפידה בוילה וי יעזור לו ללכת רחוק יותר, בטוח יותר, מהנה יותר ואפקטיבי יותר.

כן, זה לא פשוט, יש להסתגל לאחיזה נכונה של המקל, לקואורדינציה, להקפדה על התנועות בשילוב עקרונות הפילאטיס, וכמו כל דבר חדש יש ללמוד את התורה מהיסודות. הסטודיו וילה וי פיתח קורס ייחודי זה תוך שילוב שיעורים במקום לבין פעילות בשטח, כדי להקנות ולהטמיע את השיטה בצורה מקצועית ובטוחה. הנרשמים מקבלים מקלות הליכה לאימון בהשאלה ואת האימון מעבירים מדריכי הסטודיו שהוכשרו במיוחד לכך. עם סיום הקורס ניתן לצעוד עצמאית או בקבוצה וליהנות מיתרונות השיטה.

השיטה שנבנתה עבור לקוחות סטודיו וילה וי יוצאת לדרך אל כלל הקהל במבשרת והסביבה, וכולם מוזמנים לשפר את הכושר הגופני בקורס הבסיסי של ההליכה הנורדית משולבת פילאטיס, לאבד יותר קלוריות ולהמשיך לאחר הקורס הבסיסי בקורס אקסטרים תומך הרזייה או להצטרף לקבוצת הליכה קבועה / משתנה על פי רצונו של כל אחד.